2022-2023 EĞİTİM BURSU

        2022-2023

 EĞİTİM BURSU 

LİSTESİ

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    

Hamşehrilerimize Açık Mektup

Hemşehrilerimize Açık Mektup

 


Değerli hem şehrimiz, öncelikle sizi ve şahsınızda, ailenizi saygılarımızla selamlıyoruz.

Doğal üyesi bulunduğunuz derneğimizin 25 Eylül 2011 ‘ de yapılan olağan genel kurulunda dernek tüzüğümüz günün şartlarına göre yenilenmiş ve derneğimizin daha operasyonel bir şekilde yönetilmesine yönelik çalışmalar yapılmıştır.

Bu kapsamda 3 yıl görev yapmak üzere yeni yönetim, denetim ve istişare kurulu seçilmiş, tarafımızca da kadın kolları ve gençlik kolları çalışma grupları ile onur kurulu oluşturulmuştur.                                       

05 Ekim 2011 ‘ de yapılan yeni dönem ilk yönetim kurulu toplantısında siz değerli üyelerimize gelinen son durum hakkında bir mektup ile bilgi verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Derneğimizin genel amacı üyeler arasında sosyal ve kültürel dayanışmayı sağlamaktır. Bizde yönetim olarak bu amacı gerçekleştirebilmek için malumunuz olduğu üzere Ardahan Posoflular Kültür Merkezini inşa ettik. Söz konusu merkezimiz hali hazırda %98 tamamlanmış durumdadır. İskan işlemleri tamamlanmıştır. 30 Haziran 2012 tarihinde hizmete açılmıştır. Bu arada sosyal görevlerimizde unutulmamış imkânlarımız ölçüsünde ihtiyaç sahiplerine gıda ve kırtasiye yardımında bulunulmuş ve bu işlem asgari düzeyde fertleri incitmeden yapılmaya çalışılmıştır. 02 Mart 2013 tarihinde Posof’un düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yıldönümü kutlanmış ve hemşehrilerimiz kültür merkezimize davet edilerek tanıtımı yapılmıştır.

Yeni kültür merkezimizde sosyal ve kültürel faaliyetler planlamaktayız. En kısa sürede kültürümüzde yer alan şekli ile bir seyran şenliği havasında resmi açılışını yapmak istiyoruz.

Bu amaçlarımızın gerçekleştirilmesinin Allah’ın yardımı ve sizlerin vereceği destek ile olacağına inanıyoruz. Kültür Merkezimizde hemşehrilerimizin nişan, düğün, sünnet programları gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına mukabil, bağış yolu ile elde edilecek gelir yönetimimizce yine sizler adına hayır işlerinde kullanılacak ve kültürümüzün yaşatılmasına destek verilecektir.

Dernek tüzüğümüzün 12. Maddesi ile üyelik giriş ödentisi asgari 1.000,00.-TL olarak belirlenmiştir. Bir sefere mahsus alınan bu tutar dışında her hangi bir aidat toplanmayacaktır.

İnşa edilen kültür merkezimiz Kocaeli‘de tek, ülkemizde dernekçiliğe örnek bir proje durumundadır. Bu imkânı bize bahşeden Allah‘a şükrediyor siz değerli hem şehirlerimize teşekkür ediyoruz.

Kültür merkezimizde inşa etmiş olduğumu düğün salonunu  “Fatih Düğün Salonu“ ismi ve     “Mutlu Bir Başlangıç“ sloganıyla herkese açık işletmeye açtık. Ticari amaçla işlettiğimiz bu katlar dışında Dernek Lokalimiz de tüm Körfez halkına açık durumdadır. İdari kat ve çok amaçlı salonumuz sosyal ve kültürel amaçlarda kullanılmaktadır. Diğer bir amacımızda mümkün olan en kısa sürede bir araç alınarak hizmet amaçlı kullanmaktır.

Bizler bir hemşeri derneği olarak Ardahan ili, Posof ilçesi ve köyleri kökenine sahip olanların dünyada örnek bir nesil olduğunu biliyor ve bunlar arasından ilim, fikir, sanat, spor ve siyaset alanlarında yüksek duyarlılığa sahip bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Derneğimiz hakkında bilmek istediğiniz her şeyi internet sitemiz olan www.kocaeliposoflulardernegi.org.tr  adresinde bulabilir, bilgi@korfezposoflulardernegi.org.tr adresinden mail ve 0 (262) 500 00 75 nolu telefon ile bizlere ulaşabilirsiniz. Ödemelerinizi de T.C.Ziraat Bankası A.Ş. Körfez Şubesi TR310 0010 0080 9213 2388 5001 nolu IBAN numarasına Körfez Posoflular Derneği hesabına yapabilirsiniz.    

 

                                                                                                        SMMM Hamit AKBULUT

                                                                                                          Onursal Başkan


Önceki: Başkanın Mesajı
Site İçi Arama
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
İstatistikler
Toplam: 20748
Aktif: 1
Bugün: 6
Dün: 13

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm